We’ll cover delivery - plus, 30 days of the Backstage Club, on us!
If you're already a BSC member, you can log in here:
Pay by PayPal
Free Returns
Enjoy hassle-free shopping with our 30-day FREE return policy.
Excellent Service
| Item no. | 497525 |
|---|---|
| Title | Lace-Up Boots |
| Brand | Dockers by Gerli |
| Product topic | Rockwear |
| Release date | 22/09/2022 |
| Gender | Women |
| Product type | Boot |
|---|---|
| Heel type | Flat heel, Block heel |
| Pattern | plain |
| Closure type | Shoelace |
| Heel height | 4 cm |
| Bootleg Height | 15 cm |
| Bootleg Width | 25 cm |
| Colour | black |
| Outer material | Leather |
|---|---|
| Shoes outer material | leather |
| Shoe Lining | textile |
| Sole | Other Material |