"Frunkrocker Sidekick" Boot black by KOI
Removable Parts
Metal Details
Decorative Details
We’ll cover delivery - plus, 30 days of the Backstage Club, on us!
If you're already a BSC member, you can log in here:
Pay by PayPal
Free Returns
Enjoy hassle-free shopping with our 30-day FREE return policy.
Excellent Service
- side detail with three-dimensional glitter star
- detachable buckle with plush detail
| Item no. | 593865 |
|---|---|
| Title | Frunkrocker Sidekick |
| Brand | KOI |
| Product topic | Gothic, Festival, Rockabilly, Punk |
| Release date | 27/05/2026 |
| Gender | Women |
| Product type | Boot |
|---|---|
| Heel type | Platform |
| Pattern | Stars |
| Printed | no |
| Details | studs, glitter detail, detachable detail |
| Closure type | Zip fly, Shoelace |
| Heel height | 7 cm |
| Bootleg Height | 17 cm |
| Bootleg Width | 24 cm |
| Toe-Cap | Round |
| Colour | black |
| Outer material | polyurethane |
|---|---|
| Shoes outer material | Other Material |
| Shoe Lining | Other Material |
| Sole | Rubber |
Koi Footwear
Leoforos Agias Barbaras 27
14123 Athens
Greece
www.koifootwear.com